Czy to oznacza, że mam astmę?

Dzień dobry, mam trochę nietypowe pytanie a wiec mam zaburzenia lekowe i dzisiaj byłam na spirometrii i wykryto mi astmę. Miałam badanie z lekiem wziewnym przed i po i wyszła astma. Czy to znaczy ze na pewno ją mam czy może być to poprostu z nerwicy?

Witam,

spirometria jest badaniem pomocniczym w diagnostyce astmy.

Wskazana wizyta u lekarza pulmonologa oraz alergologa z posiadanym wynikiem spirometrii, lekarz przeprowadzi badanie podmiotowe i przedmiotowe oraz zleci dodatkowe badania obrazowe oraz laboratoryjne.

Może okazać się wymagana konsultacja lekarza psychiatry z powodu zaburzeń lekowych.

Pozdrawiam