Czy to oznacza, że są przerzuty do jelita i żyły nerkowej?

U mojej mamy wykryto patologiczna zmiane nerkowa 82x75x111mm.Najprawdopodobnie RCC.Zmiana modeluje petle jelita cienkiego i odcinkowo zstepnicy a w jej otocznieni dostrzega sie patologiczna siec naczyn krazenia.Odcinek lewej zyly nerkowej tez jest modelowana na wyzej opisanej zmianie guzowatej.Czy to ;modelowanie; oznacza ze sa przezuty do jelita i zyly nerkowej?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, najpewniej to modelowanie oznacza, że guz uciska pętle jelitowe i naczynie z zewnątrz.