Czy to parcie może być spowodowane silnym lękiem?

Od wczoraj zauważyłam silne parcie na pęcherz. Kiedy sikam to nic nie boli Od ok. 2 tygodni mam silne stany lękowe dot. zdrowia. przez tydzień byłam w bardzo silnym napięciu. Stąd moje pytanie czy to parcie może być spowodowane silnym lękiem. Dodam, że w nocy nie wstaje do toalety.

Dzień dobry.
Tak, może być to objaw zaburzeń lękowych ale aby to stwierdzić należy wykluczyć podłoże czysto medyczne. Pisze Pani, iż od kilku tygodni przeżywa Pani silne stany lękowe, towarzyszy Pani silne napięcie więc to może być bardzo słuszna droga w kierunku diagnozy zaburzeń lękowych.
Po wykluczeniu problemów z pęcherzem proszę skonsultować się z psychiatrą lub psychologiem. Skuteczne poradzenie sobie z zaburzeniami lękowymi gwarantuje psychoterapia. Im szybciej uzyska Pani pomoc, tym lepiej. Nieleczone zaburzenia lękowe nasilają się, często uniemożliwiając funkcjonowanie zawodowe czy społeczne.