Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to parcie może być spowodowane silnym lękiem?

Od wczoraj zauważyłam silne parcie na pęcherz. Kiedy sikam to nic nie boli Od ok. 2 tygodni mam silne stany lękowe dot. zdrowia. przez tydzień byłam w bardzo silnym napięciu. Stąd moje pytanie czy to parcie może być spowodowane silnym lękiem. Dodam, że w nocy nie wstaje do toalety.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.
Tak, może być to objaw zaburzeń lękowych ale aby to stwierdzić należy wykluczyć podłoże czysto medyczne. Pisze Pani, iż od kilku tygodni przeżywa Pani silne stany lękowe, towarzyszy Pani silne napięcie więc to może być bardzo słuszna droga w kierunku diagnozy zaburzeń lękowych.
Po wykluczeniu problemów z pęcherzem proszę skonsultować się z psychiatrą lub psychologiem. Skuteczne poradzenie sobie z zaburzeniami lękowymi gwarantuje psychoterapia. Im szybciej uzyska Pani pomoc, tym lepiej. Nieleczone zaburzenia lękowe nasilają się, często uniemożliwiając funkcjonowanie zawodowe czy społeczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy