Czy to powrót depresji?

Witam,kiedyś leczyłam się na depresję,terapię i farmakologie przerwałam.Od 5lat kiedy coś złego się wydarzy to wpadam w histerie,lamentuje i samookaleczam się,jestem ciągle nerwowa dokonuje przemocy fizycznej na moim partnerze-przez to co zrobił kiedyś w przeszłości,boję się teraźniejszości i przyszłości mimo jego skruchy.Szybko się męczę,codziennie płaczę, do wszystkiego się zmuszam.Nie chcę iść już na terapię.Czy znowu mam depresję?Jeśli tak, to czy sama mogę się jakoś z tego wyleczyć lekami?

Dzień dobry,

Jeżeli nie chce się Pani leczyć to niesposób oczekiwać jakiejkolwiek zmiany / poprawy. I wydaje się, że wahania nastroju są tylko wierzchołkiem tego, co się z Panią dzieje. A na to same leki nie pomogą.

Nie. Pani objawy wskazują, że jest Pani niestabilna emocjonalnie i dotychczasowe próby przeciwdziałania trudnościom były nieefektywne. Polecam mimo niechęci zgłosić się na terapię (tym bardziej, że przerwała Pani terapię będąc w procesie, bez podsumowania, z "rozgrzebanymi" problemami). Jeśli Pani problem trwa tak długo (5 lat histerii i samookaleczania się to mnóstwo czasu....) tym bardziej powinna Pani zgłosić się po pomoc z zewnątrz. Leki niewiele pomogą - mogą obniżyć i zmniejszyć objawy, ale psychoterapeutyczne oddziaływania dadzą Pani możliwość pozbycia się problemów u samego źródła poprzez refleksję, analizę, przepracowanie. Proszę nie czekać dłużej i jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
Pyta Pani, czy może się Pani sama wyleczyć. Czy podejmowane przez Panią dotychczas próby "poczucia się lepiej" przynoszą jakikolwiek trwały pozytywny skutek? Czy jest Pani w stanie dalej funkcjonować w taki sposób jak opisane?
Serdecznie Panią zachęcam do psychoterapii i wizyty u specjalisty. Proszę się nie poddawać. Trzymam kciuki. Pozdrawiam!

Obawiam się, że samodzielne próby leczenia się lekami mogą doprowadzić jedynie do zaostrzenia objawów. Najlepszym pomysłem byłoby skonsultowanie się z lekarzem psychiatrą i doświadczonym psychologiem, zwłaszcza, że problem trwa długo. Rezygnując z pomocy robi sobie pani po prostu krzywdę. Ciekawi mnie, dlaczego nie chce pani iść na terapię? Co jest tego powodem?