Czy to prawda z działaniem kwasu foliowego?

Czytałam, że starając sie o dziecko mężczyzna może także brać kwas foliowy, że kwas foliowy u mężczyzn wzmacniają plemniki.
Czy to prawda?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wyniki badań wskazują, że mężczyźni, których dieta jest bogata w kwas foliowy, mają nasienie lepszej jakości (mniej wadliwych plemników) niż ci, którzy odżywiają się produktami ubogimi w tę witaminę. Przyjmowanie preparatów z kwasem foliowym przez mężczyznę starającego się o dziecko nie jest jednak konieczne. Szczególnie, jeśli nie wykryto o niego zaburzeń w nasieniu. Z pewnością w zupełności wystarczy zdrowa, zróżnicowana dieta.

Pozdrawiam serdecznie!