Czy to prawda, że aby wzmocnić słabiej widzące oko należy użyć soczewki o mniejszej mocy?

Dzień dobry, moje prawe oko jest słabsze od lewego i ostatnio natrafiłem na artykuł, że aby oko słabiej widzące wzmocnić można użyć mniejszej mocy soczewki niż normalnie (ja mam -1,0), więc gdybym nosił zamiast tego -0,5 to czy wtedy oko słabsze byłoby bardziej zmotywowane do pracy, by "starać się" widzieć lepiej? Pozdrawiam, Jacek K.

Milena Lubowicz

Proponuję porozmawiać o tym z okulistą przy najbliższej wizycie, który oceni czy taki sposób przyniesie Panu korzyść.
Pozdrawiam