Czy to prawda, że olejek rycynowy pomaga na rzęsy?

Mam pytanie. Czy to prawda, że olejek rycynowy pomaga na rzęsy? Kupiłam go dzisiaj ale nie wiem czy to bezpieczne. Czy mogę go bez obaw stosować? Jeśli tak to proszę powiedzieć jak bo ja nie wiem jak go stosować i czy można na niego dawać tusz do rzęs? Proszę o pomoc.

Witaj, tak nadaje sie:-)
Należy stosować go na noc wyrysowując pędzelkiem np. takim do ust lub malowania kresek linię nad górnymi rzęsami lub pod dolnymi rzęsami (jak nabliżej rzęs) tak, jakbyś chciała namalować kreskę do makijażu.
Dodatkowo można czystą szczoteczką od maskary delikatnie umoczoną w olejku rozprowadzić go tak jak tusz ale uważając albo nie zaczynać od samej nasady rzęs- olejek który wleci do oka szczypie i jest trudny do wypłukania.
Nie polecam stosować go na dzień gdyż makijaż na tłustej skórze czy rzęsach nie utrzyma się.
Uważaj jednak z ilościa olejku nakładana na pędzelek żeby nadmiar nie dostał sie do oka.