Czy to remisja czy ciąg dalszy psychozy?

W 2019 r. pojawiła się u mnie chyba psychoza. U mnie nie było nigdy żadnych głosów czy urojeń. Występował obniżony nastrój, a teraz jest też - anhedonia. Proszę powiedzieć, czy w związku z powyższymi objawami jest u mnie remisja czy ciąg dalszy psychozy? Kobieta, 34 lata

Nie wiem, co ma Pani na myśli, pisząc, że "pojawiła się (u Pani) chyba psychoza". Czy to rozpoznanie medyczne, czy auto diagnoza? Od tego zależy odpowiedź na zadane pytanie. Może lepiej skontaktować się psychiatrą? Rozpoznanie może postawić tylko lekarz po osobistym zbadaniu pacjenta. Może Pani przeżycia nie są chorobą a reakcją sytuacyjną? A może to jakaś choroba somatyczna? Lepiej nie zwlekać a skorzystać z pomocy fachowca.

Pozdrawiam.