Czy to rozdwojenie jaźni, a może zaczynam być medium?

Mam tak, że często nocami śni mi się, że przywożą mnie do obozu koncentracyjnego. Dokładnie odczuwam wszystko, co mogła czuć ta osoba, co to przeżyła, ta, która tam była, a nigdy z taką osobą nie rozmawiałam. Gdy mój chłopak zawiózł mnie do Oświęcimia, chodziłam tam i czasem dotknęłam jakiegoś budynku. Przed oczami widziałam dokładnie wszystko, jak to wyglądało, czułam to, co mogła czuć osoba, która tam była. Nagle zaczynałam być okropnie głodna, odczuwałam przerażenie, niepewność życia, strach... Właśnie tak mam w snach. Powinnam się tego bać czy to zignorować?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie jesteś bardzo wrażliwą, empatyczną osobą i historie z czasów wojny i obozów koncentracyjnych wywołują w Tobie silne emocje. Czasami nasza wyobraźnia wymyka nam się spod kontroli i słuchając opowieści na jakiś temat, zaczynamy odczuwać, jakbyśmy sami to przeżyli. Możemy nawet poczuć nagle jakiś zapach czy też doznać innego wrażenia zmysłowego. To całkowicie normalne, dotyczy w większości osób bardzo emocjonalnych, tak że nie martwiłabym się Twoimi doznaniami.

Powinnaś się zaniepokoić i udać do specjalisty, jeśli wizje obozu czy wojny stałyby się bardzo wyraźne, realne, jeśli zaczęłabyś się bać, że to może być prawda, a cała sprawa stałaby się dla Ciebie męcząca i utrudniająca codzienne czynności. Na razie proponowałabym Ci np. przez jakiś czas nie zajmować się tematyką wojenną, spróbować skupić się na innych swoich zainteresowaniach i sprawdzić, czy sny same miną.

Pozdrawiam!