Czy to rumień?

Witam.

Kilka lat temu (3-4) usunąłem kleszcza z penisa, z początku pojawiło się małe zaczerwienienie, które po upływie kilku tygodniu zmieniło kolor na siny. Z problemem byłem u urologa, jednak ten stwierdził, że "tym się w ogóle nie przejmujemy". Istotnie nie ma co się przejmować, bo plamka nie boli, nie swędzi, jednak przypadkiem trafiłem na artykuł o boreliozie, a dokładniej o rumieniu, stąd moje pytanie. Czy możliwe jest, że owa plamka to objaw tej choroby? Wiem, że problem jest dość nietypowy, być może to ja tylko panikuję, jednak liczę na odpowiedź.

Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Trudno wyrokować o charakterze rumienia, nie widząc go, ale z Pana relacji wynika, że objaw był raczej niespecyficznym odczynem po ukąszeniu kleszcza, a nie typowym dla boreliozy rumieniem wędrującym.

Urolog nie jest specjalistą odpowiedzialnym za leczenie chorób odkleszczowych. Jeśli ma Pan wątpliwości, proponuję udać się do swojego lekarza rodzinnego lub ewentualnie lekarza chorób zakaźnych.