Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to rumień?

Witam.

Kilka lat temu (3-4) usunąłem kleszcza z penisa, z początku pojawiło się małe zaczerwienienie, które po upływie kilku tygodniu zmieniło kolor na siny. Z problemem byłem u urologa, jednak ten stwierdził, że "tym się w ogóle nie przejmujemy". Istotnie nie ma co się przejmować, bo plamka nie boli, nie swędzi, jednak przypadkiem trafiłem na artykuł o boreliozie, a dokładniej o rumieniu, stąd moje pytanie. Czy możliwe jest, że owa plamka to objaw tej choroby? Wiem, że problem jest dość nietypowy, być może to ja tylko panikuję, jednak liczę na odpowiedź.

Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Badania krwi - stężenie białka całkowitego

Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Trudno wyrokować o charakterze rumienia, nie widząc go, ale z Pana relacji wynika, że objaw był raczej niespecyficznym odczynem po ukąszeniu kleszcza, a nie typowym dla boreliozy rumieniem wędrującym.

Urolog nie jest specjalistą odpowiedzialnym za leczenie chorób odkleszczowych. Jeśli ma Pan wątpliwości, proponuję udać się do swojego lekarza rodzinnego lub ewentualnie lekarza chorób zakaźnych.

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy