Czy to są objawy depresji?

Czuję się źle w towarzystwie ludzi, lubię być sama. Mam lęki o to, co czeka mnie jutro. Nie mogę spać, nie mam marzeń. Chciałabym całe życie przespać. Czy to depresja?

ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Pani Barbaro,
rzeczywiście wymienione objawy mogą świadczyć o depresji bądź zaburzeniach nerwicowych. Jeśli stan taki utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie zachęcam do konsultacji u lekarza psychiatry. Pozdrawiam serdecznie!