Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to są objawy depresji czy innej choroby?

Moj mąż zrobił się bardzo ndpobudliwy i obraźliwy o byle co, nie potrafi zapanować nad nerwami i jest agresywny,  jeżeli nie jest po jego myśli. Ciągle jest zmęczony, chodzi spać wcześnie, a po pół nocy budzi się i nie może spać. Ma myśli samobójcze, lekarza nie chce iść. Twierdzi, że nie jest wariatem, a ja widzę, że sobie nie radzi.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Szanowna Pani
Proponuję próbować (do skutku) nakłonić męża do wizyty u lekarza psychiatry. Myśli samobójcze są wystarczającym powodem by szukać pomocy u specjalisty. Proszę wyjaśnić mężowi, że martwi się Pani jego stanem zdrowia, i stara się mu pomóc. Dobrym rozwiązaniem może być także propozycja, abyście wybrali się Państwo razem na wizytę. Wzmożona nerwowość, trudności z zapanowaniu nad emocjami, zaburzenia snu czy uczucie nieustannego zmęczenia mogą być objawami depresji. Proszę spróbować raz jeszcze.
pozdrawiam serdecznie

Psychiatra, pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy