Czy to są objawy SM?

Witam mam 32 lata i proszę o interpretację wyniku czy to SM? Objawów żadnych nie mam Dość liczne, drobne ogniska hyperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR w istocie białej podkorowej i okołokomorowej obu półkul mózgu- część położona prostopadle do osi komór bocznych - o charakterze demielinizacyjnym? innego pochodzenia? Poza tym zmian ogniskowych w strukturach mózgowia nie wykazano. Niewielkie zaniki korowe z pogłębieniem bruzd i poszerzeniem przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych. Układ komorowy poszerzony- wskaźnik komorowo-czaszkowy ok. 45%, przy normie do 34%, komora III o szer. ok. 15mm, nieprzemieszczony, asymetryczny- przewaga str. lewej, gł. rogu potylicznego. Struktury środkowe nieprzemieszczone. Przysadka mózgowa o niejednorodnej strukturze- do oceny w osobnym badaniu- celowanym na przysadkę mózgową. Pień mózgu prawidłowy. Drobne, dość symetryczne ogniska o płynowej intensywności sygnału obustronnie w okolicy dolnych części jąder podkorowych, odpowiadające nieco szerszym przestrzeniom okołonaczyniowym. Bruzdy mózgu i rowki móżdżku prawidłowej szerokości. Obszar o płynowej intensywności sygnału zlokalizowany w tylnym dole czaszki, pomiędzy półkulami móżdżku, w łączności ze zbiornikiem wielkim , nieco asymetrycznie położony po str. prawejnajpewniej torbiel pajęczynówki- trudne określenie wymiarów ze względu na asymetryczny kształt. Kompleksy nerwów VII i VIII nieposzerzone, prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodów słuchowych wewnętrznych. Migdałki móżdżku powyżej poziomu otworu wielkiego.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować swoje objawy oraz wyniki badań z neurologiem.