Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to są rozstępy?

Witam. Ostatnio (wczoraj) zauważyłam na wewnętrznej stronie ud takie jakby blizny. Boję się, że to mogą być rozstępy! :( Tylko że rozstępy są widoczne, a ja dopiero zauważyłam te "blizny", gdy naciągnęłam mocno skórę. Gdy przejadę ręką po tym miejscu nie czuję żadnych wybrzuszeń. Czy to mogą być rozstępy? Mam je tylko na jednej nodze ;( A jeśli są to rozstępy, czy można jakoś zapobiegać ich powstawaniu? Bo słyszałam, że tylko jak są różowe, to działają na nie kremy. A te moje "blizny" są białe.

KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam.

Nie podałaś żadnych informacji na swój temat.
Wspomniane przez Ciebie zmiany mogą być rozstępami, ciężko mi jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie, bez wizualnej oceny skóry.
Najlepiej będzie jeśli Twoje wątpliwości rozwieje lekarz lub dermatolog.
Preparaty działają na "blizny" świeżo powstałe (koloru czerwonego/różowego), ciężej się pozbyć starszych rozstępów (koloru białego).
Pamiętaj, iż problem rozstępów dotyka wielu kobiet, zwłaszcza młodych, w okresie dojrzewania, dlatego nie powinny Ci one spędzać snu z oczu.

Pozdrawiam 

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy