Czy to świeże zakażenie toksoplazmozą?

Witam. Jako, ze 1 ciąże Poronilam na przełomie 5-6 tygodnia mój ginekolog zlecił wykonanie banan : toksoplazmoze (wyszedlwynik ujemny) oraz CMV IgG i IgM Zwracam się z prosba o interpretacje wyników(nie wiem czy interpretuje je prawidłowo) IgG wynik :50, 6 ( wynik ujemny <12.0 , wynik watpliwy 12-14 , wynik dodatni > 14 ) więc wychodzi według mnie wynik ujemny. IgM <5 ( wynik ujemny <18.0 , watpliwy 18-22 , dodatni >= 22) Wydaje mi się ze mam wynik dodatni. Czy oznacza to, ze mam swieze zakażenie ? Powinnam podjac jakies leczenie ? Mam 24 lata.

Lek. Paweł Szadkowski

IgG jest dodatni, czyli kiedyś w życiu miała Pani kontakt z toxoplazmozą. IgM jest ujemny, więc nie przechodzi Pani aktualnie zakażenia.