Czy to trudne początki - czy jakieś komplikacje?

Mam 31 lat, ostatnią miesiączkę miałam 28.04.2010, do lekarza udałam się po wykonaniu testu ciążowego z bólem podbrzusza 4.06.2010. Lekarz potwierdził ciążę, a badanie usg wskazało 4 tydzień. Na ból brzucha otrzymałam l**** (syntetyczny progesteron) pod język 3 razy dziennie.

Niepokoi mnie fakt, iż ból zmniejszył się, ale nie ustąpił całkowicie. Dodatkowo pęcherzyk jest bez zarodka o płaskim wydłużonym kształcie. Lekarz zlecił kontrolę za 2 tygodnie. Bardzo się denerwuję, że jest coś nie tak, czy to mogą być złe rokowania?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Na razie trudno wyrokować co do Pani ciąży. Proszę być dobrej myśli, nerwy z pewnością nie służą poczętemu dziecku. Bóle podbrzusza o niewielkim nasileniu, pojawiające się nieregularnie, są w pierwszym trymestrze normą. Przypominają one zwykle bóle towarzyszące/zapowiadające miesiączkę. Kształt pęcherzyka ciążowego nie zawsze jest idealnie okrągły. Brak zarodka natomiast, na tak wczesnym etapie ciąży, nie musi oznaczać złej prognozy. Bardzo prawdopodobne, że w następnym badaniu lekarz uwidoczni zarówno strukturę zarodka, jak i prawidłową czynność jego serca.
Tego Pani życzę i pozdrawiam serdecznie!