Czy to tylko przemęczenie?

Witam. Pracuje w trybie "na nogach", fizycznie i jest to ciężka praca. Często miewam problemy żeby rano podnieść się z łóżka z powodu bólu odcinka lędźwiowego, muszę w specjalny sposób obrócić się na bok, nie bez bólu, i dopiero starać się rozmasowac plecy żeby wstać. Dodatkowo ostatnio pojawił mi się problem z miesniem przy piszczeli. Mam uczucie jakbym zaraz miał tam dostać skurczu, jestem do nich przyzwyczajony, często występują w moich nogach, ale zamiast skurczu pojawia się chwilowy niedowlad nogi poniżej kolana. Porusza się wtedy ona bardzo powoli z wyraźnym oporem. To tylko przemęczenie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jest to prawdopodobnie przemęczenie i zbyt duże obciążenie praca. Zalecałbym odpowiednia dietę, suplementacje witamin z grupy B oraz suplementacje magnezu i potasu.