Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to załamanie nerwowe?

Witam, w tym roku kończę 18 lat.Jestem w związku z chłopakiem od 2 lat, dla niego zrezygnowałam szkole swoich marzeń i przeprowadziłam się do jego miejscowości 100km od swojego domu..Bardzo go kocham, jednak ostatnio postanowiłam sprawdzić jego pocztę, znalazłam tam bardzo wstrząsające dla mnie wiadomości, nie mogłam uwierzyć w to co znalazłam.Od paru dni nie potrafię nic zjeść, ciagle śnia mi się owe wiadomości, nie potrafię sobie z tym poradzić, załamanie nerwowe?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Trądzik jako przyczyna depresji

Trądzik to zmora niejednego młodego człowieka. Niektórzy wstydzą się nawet wyjść z domu, kiedy widzą na swojej twarzy mnóstwo krost. Czy jednak trądzik może stać się przyczyną depresji?

Witam Panią Serdecznie,

Nie wiem, co było przyczyną Pani poruszenia i wstrząśnięcia.

Myślę, że taka reakcja z Pani strony nastąpiła na niespodziewane i zaskakujące dla Pani wiadomości.
Nie pozostaje Pani nic innego, jak w szczerej i spokojnej rozmowie, z Pani Chłopakiem, poruszyć ten wątek i go dojaśnić.

Gdyby zechciała Pani ze mną o tym porozmawiać, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Pani, żeby się wyjaśniło,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam,

Nie napisała Pani jakiej treści były wiadomości, które Pani znalazła. Mogę jednak przypuszczać, że pojawiła się w Pani silna reakcja lękowa, być może lęk przed odrzuceniem. Może warto porozmawiać z chłopakiem o swoich obawach?
Polecam również kontakt z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

0

Dzień dobry.
Objawy, które Pani opisuje wskazują na to, iż doświadczyła Pani reakcji stresowej. Jeśli to, co przeczytała Pani w wiadomościach było niespodziewane, zaszokowało to organizm zareagował silnym stresem. Jeśli objawy nie mijają proszę zgłosić się do lekarza i psychologa. Warto nauczyć się radzić sobie ze stresem, by nie narażać się na utratę zdrowia.

0

Witam, odkryła Pani wiadomości które Panią wstrząsnęły. Nie potrafi sobie Pani poradzić z tą sytuacją. Dla partnera dużo Pani poświęciła, a on zawiódł Pani zaufanie. Rozumiem, że jest Pani w trudnej sytuacji. Proszę porozmawiać o tym z kimś bliskim, zaufanym. Proszę skorzystać z telefonu zaufania: 116 111 (http://www.116111.pl/mlodziez), http://www.telefonzaufania.org.pl/telefony_zaufania_wykaz.html
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy