Czy to zapalenie cewki moczowej? Jak leczyć?

Witam, podczas ostatniej masturbacji po około 3-4 godzinach poszedłem oddać mocz i przy rozpoczęciu oddawania moczu strasznie zabolało mnie w miejscu ujścia cewki moczowej. Następnymi razy ten ból się powtórzył i jest tak od 2 dni. Ujście cewki moczowej nie wygląda jakoś "zapalnie", jest leciutko pogrubione (około 1 milimetr z jednej i z drugiej strony). Do masturbacji użyłem kremu i żelu, czy to mogło mieć jakiś związek? Czy ból ten ustanie bez leczenia? Od początku ból wydaje się być trochę mniejszy, ale i tak jest odczuwalny. Czy może są jakieś domowe sposoby na wyleczenie? Picie ziół czy coś w tym rodzaju?
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie, istnieje prawdopodobieństwo, że ma Pan zapalenie cewki moczowej. Być może nie będzie ono wymagało interwencji lekarskiej. Dobrze byłoby, gdyby Pan stosował na co dzień czynności ograniczające możliwość zakażenia:

  • picie 1,5–2 litrów płynów w ciągu dnia,
  • oddawanie moczu, gdy pojawi się uczucie parcia,
  • oddawanie moczu zaraz po stosunku płciowym,

Jeżeli mimo to ból będzie się utrzymywał, proszę koniecznie skontaktować się z lekarzem rodzinnym.