Czy to zapalenie prostaty ?

Witam. Mam 28 lat, jestem mężczyzną. Prawdopodobnie miałem zapalenie pęcherza moczowego.Trzymało mnie to 7 dni, objawy jakie miałem to częste parcie na mocz przy czym oddawałem bardzo małe ilości moczu i bardzo często, oraz ból w podbrzuszu.Udałem się z tym do urologa. Po skończeniu antybiotyku i ustąpieniu parcia na mocz pozostało uczucie lekkiego kłucia w żołędziu,uczucie jakby niewielka ilość moczu pozostawała w żołędziu, (uczucie jakby w żołędziu coś zalegało) pobolewa mnie też podbrzusze (choć nie zawsze). Zrobiłem badanie moczu, wyniki wyszły dobre lecz zastrzeżenia były tylko do bardzo obfitego śluzu (przy czym urolog kazał się tym nie przejmować) oraz do miernej flory bakteryjnej. Jedej nocy nie wstaję wogóle w celu oddania moczu leczi innej zdarza się że wstaję 1-2 razy .(szczególnie kiedy odczówam "coś" zalegającego w penisie/żołędziu). Był moment kiedy penis przestał mnie boleć ale bolało wtedy podbrzusze z promieniowaniem na krocze.Mocz oddaję kilka razy dziennie, (mam wrażenie że mikcja jest trochę mniejsza niż przed chorobą) przy oddawaniu moczu nic mnie nie boli ani nie piecze. Urolog przepisał mi bactrim,dicloberl oraz prostamol uno.Biorę tydzień i są małe efekty.Czy jest to może zwiazane z bardzo obfitym śluzem? Co powoduje uczucie zalegania "czegoś" i uczucia jakby kłucia w penisie/żołedziu? Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Być może warto rozważyć rzeżączkowe zakażenie układu moczowego, co tłumaczyłoby wyciek z cewki moczowej.

Jest to bakteryjna choroba przenoszona droga płciową. Proszę zastanowić się, czy w ciągu ostatniego miesiąca nie współżył Pan z nową lub przypadkowo poznaną osobą bez prezerwatywy? Aby potwierdzić rozpoznanie należy wykonać posiew. Leczenie polega na podaniu odpowiednigo antybiotyku, który jest skuteczny wobec Neisseria gonorrhoeae (ofloksacyna, cyprofloxacyna).

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty