Czy to, ze wciąż nie mam okresu jest powodem do obaw?

Witam mam 18 lat i mam nieregularne miesiączki. Czasem co 35,28, a czasem przez 2 miesiace brak. Pierwszy seks uprawiałam w 22 dniu cyklu z prezerwatywa. Jednakże jest 36 dzien cyklu a ja wciąż nie mam okresu. Czy jest to powod do obaw?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy tak nieregularnych miesiączkach trudno jest określić dni płodne. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.