Czy to źle, że chcę iść do psychologa?

Umówiłam się do psychologa, ponieważ już nie daję rady z moimi lękami, fobiami. Mój krewny twierdzi, że psycholog mi nic nie pomoże, że marnuję pieniądze. Odbiera mi nadzieję. Czy to źle, że chcę iść do psychologa? Czy to źle, że mam nadzieję, że mógłby mi pomóc?

Dzień dobry,

Dobrze Pani zrobiła umawiając się na wizytę, bo jest to wyrazem troski o własne zdrowie. W przypadku różnych trudności czy zaburzeń psychicznych jak najbardziej wskazana jest wizyta u psychoterapeuty, psychiatry czy psychologa. Jeżeli nie jest Pani w stanie sfinansować sobie leczenia prywatnego, zawsze może Pani skorzystać z leczenia w ramach NFZ - np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego.

Dzień dobry!
To świetnie, że podjęła Pani taką decyzję. Wielu chorych ma rozmaite obawy i opory.
Mówi Pani o krewnym, ale ważniejsze - co Pani myśli? Myśli Pani, że to Pani pomoże? Że to będzie słuszna inwestycja?
Życzę powodzenia! Proszę pamiętać o tym, że istnieje możliwość leczenia bezpłatnego.
Pozdrawiam serdecznie.