Czy to znów może być jakiś problem kobiecy, czy może ciąża?

Witam,
Mam pytanie, spóźnia mi się okres, ostatni miałam 19.09.10 r., mam nabrzmiałe piersi, wrażliwe na dotyk, miewam bóle podbrzusza, gdy wykonuję gwałtowne ruchy.
Miewam zgagę. 2 tygodnie temu leczyłam się U*** na zapalenie pęcherza, do lekarza idę dopiero w środę, zrobiłam test ciążowy 02.11.10 r. i wyszedł pozytywny. Na ulotce było napisane, że taki wynik może być również w wyniku torbieli na jajniku, nie mogę czekać do środy, bo nie wiem, czy to faktycznie może być ciąża.
2 lata temu leżałam w szpitalu na zapalenie przydatków. Czy to znów może być jakiś problem kobiecy, czy może ciąża? Współżyłam z mężem w czasie dni płodnych. Ale temperaturę ciała mam w normie.
Proszę o pomoc!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Podwyższenie poziomu hormonu beta HCG zachodzi bardzo rzadko i rzeczywiście bywa powodem fałszywie pozytywnych wyników testów ciążowych. Szansa na to jest jednak bardzo niska, na 99 proc. jest Pani w ciąży, czego serdecznie gratuluję.
Może Pani wykonać badanie poziomu beta HCG z krwi oraz umówić się na pierwszą wizytę u ginekologa, który będzie prowadził ciążę.
Pozdrawiam serdecznie!