Czy to zwyrodnienie kręgosłupa?
mam zwyrodnienie kręgosłupa , obniżanie tarcz C-5c-6ale jeden punkt opisu RM CYT"podwyższenie syg.w sekwen.T-12ZALEŻNEJ I OBNIŻONEGOW SEK.T-1ZALEŻNEJ Z TRZONU KRĘGU C4 ŚWIADCZĄCEGO O OBRZĘKU SZPIKU.A obrębie trzonu kręgu Th-1widoczny jest tłuszczak. cd.
ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W przebiegu choroby zwyrodnieniowej może dochodzić do obrzęku szpiku kręgosłupa. W początkowym okresie choroby, równolegle ze zmianami w krążkach międzykręgowym, dochodzi do uszkodzenia chrząstki płytki granicznej oraz aseptycznego odczynu zapalnego sąsiadujących części trzonów, z nasileniem waskularyzacji i zwiększoną ilością włóknika w obrębie szpiku kostnego, co powoduje zwiększoną ilość wody (obrzęk szpiku). Zmiany te określane są nazwą “discovertebritis”lub “aseptic spondylodiscitis” .