Czy tomografia komputerowa wskazuje na nowotwór?

Witam, w badaniu TK stwierdzono zmiany włóknisto-bliznowate w szczytach obu płuc. W segmencie 4 płuca prawego nieprawidłowa masa wielkości 18x10mm z widocznym dochodzącym do niej oskrzelem segmentowym -tu. W języczku płuca lewego guzek 4mm.We wnęce płuca prawego węzeł chłonny wielkości 18x10mm. Węzeł chłonny przy łuku aorty wielkości 6mm w osi krótkiej.Czy ktoś może mi wytłumaczyć co to oznacza? Czy to jest nowotwór? Mam 65 lat ,od roku nie palę ...

Lek. Paweł Szadkowski

Musi się Pani udać do pulmonologa, gdyż taki opis wymaga diagnostyki i najpewniej biopsji zmiany. Opis może wskazywać na obecność guza, ale nie da się powiedzieć, czy jest to guz nowotworowy. Dlatego na spokojnie musi się Pani poddać dalszej diagnostyce.