Czy torbiel na jajniku jest powodem do niepokoju?

Witam mam torbiela na jajniku podejrzenie endometrialne na lewym jajniku o wymiarze 35x28 .I boli mnie jajnik.a teraz przyjmuje terapia hormonalna czy to pomorze by sie wchłonąć albo zmniejszyl. A czy torbiel to cos złego?

Tak to możliwe, aby na skutek terapii hormonalnej torbiel się zmniejszyła. Torbiel jest to nazwa określająca zmianę wypełnioną płynem, nie każda musi być groźna. Proponuję kontynuację zaleconej terapii i kontrolę u lekarza prowadzącego po 2-3 miesiącach (lub w innym określonym przez lekarza prowadzącego terminie) celem oceny wielkości torbieli i skuteczności leczenia. Pozdrawiam.