Czy torbiel na wątrobie jest przerzutem?

Jeśli wykryto 4 cm guz nowotworowy jajnika, węzły chłonne nie są powieszone, ale zauważono zmiany w miedniczce malej i nadmiar płynu w zatoce Doglasa i torbiel na wątrobie 13 mm, to oznacza, że torbiel na wątrobie jest przerzutem? Jak to należy zweryfikować?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro lekarz radiolog opisał zmianę, jako torbiel - najpewniej jest to właśnie torbiel. Lekarz na pewno znał Pani historię choroby i gdyby nie miał pewności, opisałby zmianę ze znakami zapytania.