Czy torbiel naskórkowa to kaszak?

Witam serdecznie 2 dni temu pytalam o cystis epidermalis otrzymamlam odpowiedź i bardzo dziekuje.Chciałam jeszcze zapytac czy Torbiel naskorkowa zwana jest inaczej kaszakiem i czy to jest zmiana nowotworowa czy to nie jest nic zlego? Dziekuje

Witam,
Torbiel naskórkowa często określana jest przez pacjentów jako kaszak. Kaszak oznacza zastoinową torbiel/cystę powstałą z zaczopowanych gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Generalnie większość torbieli nie wymaga leczenia. Zwykle są usuwane ze względow kosmetycznych lub w związku z nadkażeniem bakteryjnym i powstającym wówczas stanem zapalnym.