Czy torbiel śledziony wyklucza poród naturalny?

Witam serdecznie!

W grudniu 2009 roku została u mnie usunięta duża torbiel śledziony - ok. 10 cm (fenestracja laparoskopowa). Po badaniu kontrolnym w lutym 2010 okazało się, że torbiel znowu odrosła. Na dzień dzisiejszy od 2010 roku torbiel się nie powiększa. Z badania KT i USG wynika: Śledziona nie powiększona. W okolicy wnęki śledziony torbiel o wym. 43 x 40 mm, w okolicy powierzchni żebrowej dwie mniejsze do 1 cm. Reszta narządów ok. Wyniki krwi ok. Żadnych dolegliwości.

Jestem obecnie w 36 tygodniu ciąży, która przebiega prawidłowo, waga dziecka ok. 2500 g. Czy w moim przypadku poród naturalny jest bezpieczny? Do tej pory nikt nie widzi przeciwwskazań, ja się jednak denerwuję.

Witam!

Z informacji, których Pani dostarczyła można uznać, że w tym momencie nie ma u Pani żadnych przeciwwskazań do porodu siłami natury. Wskazaniami do cesarskiego cięcia ze strony matki są zabiegi operacyjne przeprowadzone w obrębie macicy lub pochwy, poprzedni(e) poród/porody przez cesarskie cięcie, wady anatomiczne miednicy, zagrażające pęknięcie macicy. Poza tym CC wykonuje się w przypadku poważnych schorzeń internistycznych - przy ciężkiej niewydolności serca, a także w przypadku infekcji dróg rodnych wirusem herpes. Laparoskopowe usunięcie torbieli śledziony nie jest przeciwwskazaniem do porodu siłami natury.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam.

Wiele zależy od charakteru zmiany i zagrożenia pęknięciem torbieli. Niestety ocena Pani przypadku na odległość jest trudna gdyż wymaga kompleksowej diagnostyki. Proszę zaufać swojemu lekarzowi prowadzącemu gdyż on najlepiej zna Pani stan i może zdecydować o sposobie zakończenia ciąży.

Pozdrawiam.