Czy torbielowatość nerek jest dziedzkczn

Witam! U mojego brata stwierdzono wielotorbielowatość nerek, brat urodził się w 8mc i zmarł na skutek niewydolności wielonsrzadowej. Ja jestem zdrowa. Teraz mam 30lat i jestem w 6tc, czy moje dziecko może odziedziczyc torbielowatość nerek? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Tak. wielowartościowość nerek jest dziedziczna. Standardowe badania dziecka przed urodzeniem oraz po zawierają badania w kierunku tej choroby. Pozdrawiam.