Czy trądzik może być spowodowany zakażeniem bakterią Helicobacter Pylori?

Witam. Od pewnego czasu zmagam się z trądzikiem ale mam go tylko po lewej stronie twarzy, głównie okolice żuchwy i czasami okolice oczu. Zazwyczaj nie są bolące, ale strasznie długo się utrzymują i zostają czerwone plamy. Ostatnio wykryto u mnie Helicobacter Pylori i zastanawiam się czy to może być spowodowane tą bakterią? Pozdrawiam

Istnieją pewne przesłanki dotyczące wplywu H. pylori na rozwój trądziku różowatego, jednak jest to konkretna jednostka chorobowa, a nie każdy trądzik. Proponuje wizytę u dermatologa, który będzie mógł obejrzeć zmiany. Pozdrawiam.