Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy trzeba tyle badań, aby otrzymać lek na ADHD?

Mój syn ma 13 lat. Od 3 lat jest pod opieką lekarza psychiatry z powodu rozpoznania ADHD. Pani doktor chciała przepisać synowi lek, jednak teraz doktor wymaga od nas, co rusz, to nowych badań lekarskich: eeg głowy, ekg serca z wyliczeniem qct, badania poziomu hormonów, pełnej morfologii krwi, stwierdzenia, że dziecko nie ma chorób genetycznych. A dziecko ma bardzo poważne problemy ze skupieniem uwagi i nadruchliwością. I ciągle jestem wzywana do szkoły, ponieważ syn nie pracuje na lekcjach i sprawia problemy. A każda kolejna wizyta jest średnio co 3 miesiące.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Lek. Jan Karol Cichecki
60 poziom zaufania

Witam,

Lek, o którym Pani wspomina (z powodu obostrzeń w polskim prawie nazwę handlową edytowano), należy stosować po wykluczeniu przeciwwskazań. Wydaje mi się, iż pani doktor ma pewne wątpliwości i uznała, iż dobrze wykonać badania, mogące te przeciwskazania wykluczyć. Rozumiem Pani zniecierpliwienie - nasz system opieki medycznej nie jest, niestety, idealny.
Wydaje mi się jednak, iż warto, by decyzja o włączeniu leku była przemyślana i prawidłowo podjęta. Chodzi w końcu o zdrowie Pani dziecka - zbędne ryzyko nie byłoby chyba wskazane?

Pozdrawiam serdecznie

Pracuje jako psychiatra na Oddziale Klinicznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy