Czy trzeba wykonać kolejne badanie USG dróg rodnych?

Witam. 2 miesiące temu byłam na badaniu ginekologicznym USG dopochwowe oraz piersi i wg badań wszystko było ok. Dziś udałam się do innego lekarza w celu przepisania recepty na tabletki antykoncepcyjne bo akurat mojego lekarza nie było i Pan doktor stwierdził że najpierw musi mnie zbadać a później wypisze receptę. I tu nastąpiło badanie ale tylko palpacyjne. Tam badanie piersi bez USG doktor stwierdził że wyczuwa guzek. W badaniu ginekologicznym stwierdził że czuje opór przy badaniu bo na ściance wewnętrznie pochwy mam guz w miejscu szycia krocza po porodzie. Na moje stwierdzenia że wcześniej lekarze mówili mi że jest to guzek wynikający ze szycia krocza stwierdził że nie to może być coś poważniejszego niestety USG również nie wykonał. Moje pytanie jest takie czy lepiej opierać się na wcześniejszym badaniu z USG czy na dzisiejszym. Już oczywiście zapisałam się po ocenie do mojego lekarza na pełne badanie jednak po dzisiejszej wizycie zaczynam się bać że coś mi jednak dolega.

Witam,

proszę się nie martić na zapas, wiem , że łatwo się tak mówi ale to nic nie pomoże, że będzie Pani się za martwiać.

Wracając do Pani pytania, podjeła Pani słuszną decyzję zapisując się do swojego lekarza na pełne badanie które potwierdzi lub wykluczy zmiany które stwierdził inny lekarz.

Pozdrawiam