Czy trzeba zwiększyć dawkę leku na depresję?

Witam.Leczę się u psychiatry.Miałam depresję ale to już dosyć dawno .Biorę Bioxetin rano i Pinexet 25 mg wieczorem zamiast chlorprotixen 25 mg 2 tabletki wieczorem.Myślę że mam nerwucę ponieważ mąż alkoholik ,żyję w ciągłym stresie.Czasem czuję wewnętrzny lęk.Czy mogę zwiększyć Pinexet do 50 mg .Pracuję i obawiam się złego samopoczucia w ciągu dnia.Proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do tabletek Pinexet można znaleźć informacje, które mówią, że lek ten należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarskimi. W razie jakichkolwiek wątpliwości (np. co do dawkowania leku) najlepiej więc zwrócić się do lekarza prowadzącego lub farmaceuty. Do tego zachęcamy również Panią.

Dodatkowo warto rozważyć również podjęcie psychoterapii. Połączenie farmakoterapii z psychoterapią może dać lepsze efekty. Wspomina Pani, że mąż jest alkoholikiem, co oznacza, iż jest Pani osobą współuzależnioną. Taka osoba również potrzebuje wsparcia. Proszę o siebie zadbać.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/modyfikacja-dawki-antydepresantu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmniejszenie-dawki-antydepresantu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-konieczne-jest-zwiekszenie-dawki-alproxu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.