Czy trzymiesięczne niemowlę powinno budzić się tak często w nocy?

Witam, jestem bardzo młodą matką. Mój 3-miesięczny chłopczyk budzi się co 2-3 godziny w nocy. Nie je dużo, bo najczęściej zasypia przy piersi. Gdy go odkładam do łóżeczka, budzi się i płacze. Dzieci znajomych mojej mamy przesypiają co najmniej 5-6 godzin w nocy, a mój synek najwyżej 3. Czy to normalne?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Maluszek w tym wieku tak naprawdę powinien jeść i spać, choć oczywiście ważne jest uwzględnienie indywidualnych potrzeb dziecka, także w zakresie snu. Jeżeli obserwuje Pani wybudzanie na karmienie, to warto udać się do poradni laktacyjnej i tam poradzić się w sprawie kaloryczności pokarmu itp. Natomiast jeśli maluszek wybudza się i nie może długo zasnąć i popłakuje, to wskazana jest konsultacja neurologiczna, bo być może przyczyna takiego zachowania ma podłoże medyczne.

Pozdrawiam