Czy tw tej sytuacji można mówić o nerwicy?

Witam, od bardzo długiego czasu mam problemy ze zdrowiem. Wykryto u mnie boreliozę, dostałem antybiotyk wszystko przeszło, ale niestety dalej mam objawy lecz nie jestem pewien czy to od tego. Robiłem już 2 razy badania kontrolne i tej boreliozy już nie ma. Opiszę co mi się dzieje, problemy zoladkowe(wzdęcia, gazy, uczucie pełności, przewracanie w żołądku, czasami ból z lewej strony pod zebrami) zawroty głowy, czasem ból głowy, osłabione mięśnie, czasami czuje "gule" w gardle, pulsacje w głowie. Nie mam już pojęcia od czego to może być. Może nerwica ? Zrobiłem badania krwi, przeswietlenie odcinka szyjnego kręgosłupa, ekg itp. Bardzo proszę o pomoc. Czasami czuje jakbym miał zaraz zemdlec. Jest to bardzo uciążliwe.

Opisane objawy mogą sugerować nerwicę ale nie sposób postawić rozpoznania bez zbadania pacjenta! Proponuję nie powtarzać badań w kierunku boreliozy skoro już ma Pan dwa wyniki negatywne. Może za 6-10 miesięcy dopiero? Opisuje Pan wyłącznie objawy ale przecież "nie składa się" Pan wyłącznie z objawów! Zaburzenia nerwicowe to nie "nerwowa" reakcja na aktualne wydarzenia to zespół objawów psychicznych i somatycznych spowodowanych nieskutecznym działaniem mechanizmów radzenia sobie.

Może warto poddać refleksji Pana sytuację rodzinną, społeczną, zawodową? Teraz i w przeszłości? Pana plany i zamierzenia. Pana samoocenę? Nie musi to być od razu leczenie ale namysł nad sobą. Czy pamięta Pan podobne sytuacje z przeszłości z którymi poradził sobie Pan? Co zadziałało? Gdyby zwrócił się pan do psychoterapeuty(tki) czy usunięcie objawów wystarczyłoby

do zapewnienia Panu spokoju, równowagi psychicznej? Może warto pokusić się o refleksje na tematy nie związane w objawami? Zaburzenia lękowe można potraktować jak sygnał, zachętę do przeorganizowania życia.

Pozdrawiam