Czy typowym jest, że pokrzywka niby alergiczna, a pokazuje się pod wpływem gorąca?

Tydzień temu, po imprezie alkoholowej, stwierdzono u mnie ostrą pokrzywkę alergiczną, (nie jestem na nic uczulona). Dostałam zastrzyk antyhistaminowy, biorę Xyzal. Dziś jest już 8 dzień, plam o wiele mniej. Pokazują się i znikają, ale gdy spocę się lub otrę ubraniem wychodzą bąble. Gdy odpoczywam bąbli raczej nie ma. Trwa to już ponad tydzień, to normalne? Ile to jeszcze może potrwać? Czy typowym jest, że pokrzywka niby alergiczna, a pokazuje się pod wpływem gorąca? Czy mogę to czymś smarować?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa.