Czy u chorej na rozsianego raka piersi występuje anemia aplastyczna?

Moja matka choruje na rozsianego do kosic raka piersi od czterech lat.Ostatnio jej wyniki morfologii i biochemia się pogorszyly 3 miesiąc z rzedu spada hemoglobina rosnie fosfataza i ggtp .Czy można u niej podejrzewać anemia aplatyczna??oto wyniki RBC 3,2 HCT 29,3 HGB 10,1 WBC 3,35 PLT 156 Retikulocyty 11 promili ,fosfataza 222, GGTP 426 ,Zelazo 22,6 ferrytyna ponad 1200 ,Dodam ,ze odkad rosna proby wątrobowe spada hemoglobina i krwinki czerw .Co się dzieje??

W trakcie leczenia rozsianego do kości raka piersi pogarszające sie parametry szpikowe i wątrobowe będa świadczyły albo o toksyczności prowadzonego leczenia , albo niestety o progresji i postępie choroby onkologicznej. Należy przedyskutowac to z lekarzem prowadzącym.Nie podejrzewamy u mamy anemii aplastycznej.