Czy u stomatologa przy znieczuleniu należy poinformować o lekach?

Dzień dobry czy u stomatologa przy znieczuleniu należy poinformować o lekach typu norvasc diuresin letrox czy zomiren (doraźnie) . Czy nie ma interakcji pomiędzy zniczuleniem a branymi lekami? Dziękuję za odp

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

to zależy jakiego środka użyje stomatolog. Najczęściej używana jest lidokaina lub pochodne i w tym przypadku nie ma to znaczenia. Dla pewności lepiej jest powiedzieć o lekach.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Trzeba o wszystkim powiedzieć lekarzowi, w zależności od dostępnego znieczulenia będzie można dobrać odpowiednie znieczulenie.