Czy ucisk gardła może występować w wyniku nerwicy?

RTG PLUC ZATOK KLATKI Z PRZODU I BOKU -OK,USG TARCZYCY -OK,GASTROSKOPIA-BEZ ZMIAN,OB=2,KREW OK,BOLERIOZA 0.23 WATPLIWY WYNIK(POWTARZAC?), NEUROLOG-OK,SPIROMETRIA-NORMA,ZATOROWOSC PL 44(NORMA500),ECHO-wypadanie pl zast treojd i mitralnej z f zwr,tarczyca6lat leczona ok,ginekolog-nadrzerka,gastroskopia-ok,laryngostropia-ok,laryngolog-przesl gardlo po antybio juz ok.Czy ucisk w gardle moze byc od nerwicy lek.caly czas czy to moze byc rak krtani itp?Czy jesli bad sa ok to mozna miec mimo to raka?

Dzień dobry.
Przede wszystkim należy zgłosić się do lekarza i przebadać. Jeżeli wykluczone zostaną przyczyny medyczne można skonsultować się psychiatrycznie, psychologicznie. Oczywiście opisywany ucisk w gardle może być na tle nerwicowym jednak należy najpierw sprawdzić somę.
Pozdrawiam.