Czy ucisk w głowie powoduje bóle?

Witam , od dłuższego czasu bardzo źle się czuję . BOLI mnie prawa strona głowy . Robiłam w listopadzie rezonans głowy , wyszło że mam torbiel szyszynki . Od jakiegoś miesiąca mój stan zdrowia i odporność strasznie się pogorszyła . Czuje scisniecie połowy głowy , szyij i barku . Strasznie mi się kręci w głowie i mam zaburzone pole widzenia . Gdy scisnie mnie to bardziej gdy wykonuje jakaś czynność w momencie bardzo chce mi się spać . Czuje jak całe ciało mi drży i strasznie się boję. BOLI mnie klatka piersiowa i szyja . DZIWNY BOL promieniujacy do łopatki . Takie uczucie rwania . Podczas ucisku placze mi się język i mam uczucie braku równowagi . Byłam u fizjoterapeuty myśleć że coś jest nie tak z moim kręgosłupem jednak Pani stwierdziła że wszystko jest ok i prawdopodobnie w głowie coś uciska na nerwy . Czy to możliwe ?

Dzień dobry

oczywiście jest możliwość, że pewne z objawów mogą być wynikiem wykrytej zmiany na szyszynce. Szyszynka produkuje melatoninę, gdy jest to zakłócone jest możliwość, że występują jakieś problemy z cyklem dobowych (także ze snem) oraz problemy z widzeniem. Przez zakłócenie odbioru bodźców wzrokowych może występować zaburzenie równowagi i "kręcenie się w głowie".
Radziłabym wykonać dodatkowo badania u okulisty oraz laryngologa. Wykluczając te dwie przyczyny lub potwierdzając, że Ci lekarze będą umieć coś pomóc będzie można więcej coś powiedzieć.
Oczywiście warto także spróbować jeszcze raz udać się do fizjoterapeuty (może tym razem innego) zapytać się o metody relaksacji mięśni głębokich oraz ćwiczenia na równowagę. To z pewnością się Pani przyda. Proszę zapytać o metodę taką jak igłoterapię suchą oraz manipulacje odcinka szyjnego. Niejednokrotnie po opracowaniu odpowiednich grup mięśniowych objawy całkowicie znikają.
Proszę się obserwować kiedy objawy się nasilaja- pozycja, godziny, reakcja na ciepło i zimno oraz co sprawia ulgę. To bardzo pomaga przy diagnostyce przyczyny występujących objawów.

Pozdrawiam
Magda Szelągowska