Czy uczucie gorąca ma związek z tarczycą?

Witam. Zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy (TSH 4,47 - lekarz stwierdził, że to podchodzi już pod leczenie). USG nie wykazało guzków. Na pierwszej wizycie lekarz przepisał mi Letrox 50, z czego co drugi dzień miałam brać połówkę tego. Podczas brania leków (od grudnia 2017 do wizyty drugiej w maju 2018) zauważyłam znaczny wzrost wagi, gdzie tyle nie przytyłam w ciągu 2 lat (mniej więcej przybyło ok. 10 kg). Do tego mam problemy z zasypianiem i uczucie ciągłego gorąca w stopach, mimo ujemnych temperatur. Przed drugą wizytą zrobiłam ponownie badania na TSH i wynik wyszedł 4,46. Na drugiej wizycie (08.05) lekarz przepisał mi już codziennie brać Letrox 50 i do tego witaminę D3, na kolejną wizytę za 3 miesiące. Czy te uczucie gorąca ma związek z tarczycą? I ogólnie przybieranie na wadze? Czy jest szansa, że po przyjmowaniu tych leków schudnę? Czy jest potrzebna jeszcze jakaś suplementacja, o której nie powiedział mi lekarz?

Lek. Paweł Szadkowski

Przyrost masy ciała może wynikać raczej ze stanu niedoboru hormonów tarczycy, a odpowiednia suplementacja może korzystnie wpłynąć na unormowanie wagi. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.