Czy uczulenie na pyłki traw wiąże się z alergią pokarmową?

Mam 28 lat, jestem mężczyzną. Nie mam większych problemów z alergią, oprócz letniej alergii na pyłki traw. Ale ostatnio zacząłem czytać o alergiach pokarmowych i trochę się przeraziłem, nigdy mnie to nie spotkało. Stąd pytanie: lubię jeść orzechy i owoce oraz różnego rodzaju płatki do mleka. Czy pewnego dnia mogą one wywołać reakcję alergiczną. Zażywam lek zwany Allopurinol i cytrynian potasu. Czy mogę używać leków, blokujacych receptor histaminowy np. ZYRCEC itp? DZIĘKUJĘ i POZDRAWIAM

Witam serdecznie!
Badania pokazują, że 85% pacjentów z rozpoznaną alergią pokarmową to dzieci poniżej 3 roku życia. W przypadku dorosłych prawdopodobieństwo nabytej alergii pokarmowej jest niewielkie.
Występują natomiast reakcje krzyżowe pomiędzy pyłkami, a produktami spożywczymi. Jeśli jest Pan uczulony na pyłki traw istnieje prawdopodobieństwo, że może Pan mieć także alergię w wyniku reakcji krzyżowej na marchew, jabłka oraz orzechy laskowe. Inne alergie pokarmowe Panu nie grożą. Natomiast mogą się u osób dorosłych pojawiać alergie na środki chemiczne.
Pozdraiwm serdecznie