Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy uczulenie na pyłki traw wiąże się z alergią pokarmową?

Mam 28 lat, jestem mężczyzną. Nie mam większych problemów z alergią, oprócz letniej alergii na pyłki traw. Ale ostatnio zacząłem czytać o alergiach pokarmowych i trochę się przeraziłem, nigdy mnie to nie spotkało. Stąd pytanie: lubię jeść orzechy i owoce oraz różnego rodzaju płatki do mleka. Czy pewnego dnia mogą one wywołać reakcję alergiczną. Zażywam lek zwany Allopurinol i cytrynian potasu. Czy mogę używać leków, blokujacych receptor histaminowy np. ZYRCEC itp? DZIĘKUJĘ i POZDRAWIAM

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam serdecznie!
Badania pokazują, że 85% pacjentów z rozpoznaną alergią pokarmową to dzieci poniżej 3 roku życia. W przypadku dorosłych prawdopodobieństwo nabytej alergii pokarmowej jest niewielkie.
Występują natomiast reakcje krzyżowe pomiędzy pyłkami, a produktami spożywczymi. Jeśli jest Pan uczulony na pyłki traw istnieje prawdopodobieństwo, że może Pan mieć także alergię w wyniku reakcji krzyżowej na marchew, jabłka oraz orzechy laskowe. Inne alergie pokarmowe Panu nie grożą. Natomiast mogą się u osób dorosłych pojawiać alergie na środki chemiczne.
Pozdraiwm serdecznie

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy