Czy uda mi się schudnąć 8 kg w ciągu miesiąca?

Mam 166 cm wzrostu i ważę 59 kg. Chcę schudnąć do 8 kg. Najlepiej w ciągu miesiąca. Co mam jeść, a czego unikać? Dodam też, że codziennie skaczę na skakance po 20 min + a6w. Z góry wielkie dziex :P

Witam!

Nie podano wieku.

Redukcja masy ciała rzędu 8 kg, przy założeniu fizjologicznego tempa utraty masy, powinna zająć ok. 2 miesięcy. Kaloryczność diety w dużej mierze zależy od wieku.

To, co możesz zrobić, to wyeliminować bomby kaloryczne: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam