Czy udać się z córką do gastroenterologa?

Moja 6-letnia córka od kilku miesięcy okresowo uskarza się na bóle brzucha. Występuja również wymioty, czasami biegunka. Okresowo również występują odbarwiony stolec szare - konsystencja gliny, żółte - również gliniaste. Wyniki badań z krwi również próby watrobowe i bilirubina w normie. Usg nic nie wykazało (lekarz stwierdził że obraz nie nadawał się do oceny ponieważ było za dużo gazów mimo brania espumjsanu przed badaniem). Co to może być? Powinnam się martwić? Może wymusić na lekarzy skierowanie do gastroenterologa?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli te dolegliwości się nasilają u Pani córki zalecałbym skonsultowanie się z gastroenterologiem. Pozdrawiam.