Czy uderzenia gorąca i ból mięśni u 45-latka mogą wskazywać na nowotwór?

Co dolega mojemu tacie? Od jakiegoś czasu mówił że "bolą go mięśnie" i jest często zmęczony. Ale ostatnio zrobiło się niebezpiecznie. W krótkim czasie schudł ok. 8 kg. Do tego mówi że jest mu gorąco choć w domu jest dość chłodno. Mówi że ma podpocone plecy. Mówił że ostatnio jak wchodził po schodach i kawałek się przeszedł to się zmęczył. Ma 45 lat. Napisałam to co słyszałam. Błagam o szybką odpowiedź to dla mnie wazne. Na co może chorować i czy nie jest to nowotwór ? Robił badania ale teraz są święta a ja się martwię. Dziękuję z góry

Nie da się jednoznacznie udzielić odpowiedzi na podstawie podanego opisu. Objawy są niepokojące, mogą wskazywać na poważną chorobę, w tym nowotwór. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego, który zbada Pani tatę, zbierze dokładny wywiad i oceni, jakie powinno być dalsze postępowanie (badania, skierowanie do innego specjalisty). Pozdrawiam.