Czy ukąszenie spowodowało problemy z pamięcią?

Dzień dobry, mam takie pytanie...czy jest to możliwe ,że po ukąszeniu insekta może pogorszyć się pamięć i pogorszenie koncentracji ? od około 2 miesięcy zauważyłam że mam duży problem z pamięcią i koncentracją, czasami nawet z wymową , nie umiem dokładnie określić o co mi chodzi. Mam 47 lat, może to być objaw menopauzy ? dziwi mnie to ponieważ stało się to tak nagle, chociaż nigdy nie miałam dobrej pamięci. Z góry dziękuję za odpowiedź

szanowna Pani, jest to mało prawdopodobne aby objawy miały być wynikiem ukąszenia przez insekta, raczej należałoby szukać innych przyczyn