Tetralysal i Unidox Solutab - czy można je traktować jak zamienniki?

Witam serdecznie. Chciałabym zapytać czy leki Tetralysal i Unidox Solutab można traktować jako zamienniki? Obecnie przyjmuję Unidox Solutab na problemy z trądzikiem, ale chciałabym zamienić go właśnie na Tetralysal. Słyszałam opinię, że Tetralysal jest nieco lepszy i działa szybciej oraz pomaga lepiej pozbyć się różnych postaci trądziku. Czy mogę bez problemu zamienić jeden lek na drugi czy wymaga to jakiegoś dłuższego czasu? I jeszcze chciałabym zapytać czy Tetralysal faktycznie jest skuteczniejszym lekiem na trądzik niż Unidox Solutab? Moja postać trądziku jest dosyć ciężka i mam wrażenie, że mój organizm nieco uodpornił się na działanie preparatu Unidox Solutab... Właśnie między innymi dlatego chciałabym zamiast niego stosować Tetralysal tylko nie wiem jak powinno wyglądać przejście z jednego leku na drugi. Mogę prosić o pomoc? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Obydwa te leki są antybiotykami tetracyklinowymi. Nie napisała Pani konkretnie w jakim celu chce Pani stosować te antybiotyki, niestety może się zdarzyć tak, że dana bakteria jest wrażliwa na jeden z nich, a oporna na drugi. Tetralysal zazwyczaj się stosuje w przypadku trądziku pospolitego i trądziku różowatego. Natomiast Unidox ma wiele innych wskazań, np. zakażenia chlamydią zakażenie ukłądu moczowego, zapalenie migdałków i gardła i inne. Ponadto dostępne dawki tych antybiotyków są różne.