Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy urojenia są oznaką schizofrenii?

Czy urojenia typu ze nagrzeszylem i ukara mnie za to Bog wystepuja tylko w schizofreni? Czy polaczenie takich utojen plus urojenia ze chce mnie skrzywdzic bliska osoba daje schizofrenie? Prosze o opinie specjaliste.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Witam,
urojenia występują w kilku jednostkach chorobowych i zaburzeniach. Niekoniecznie świadczą o schizofrenii. Należy przyjrzeć się czy urojeniom współtowarzyszą inne objawy tj. omamy (halucynacje), zaburzenia nastroju, zaburzenia snu i apetytu, niepokój, lęk, trudności w codziennym funkcjonowaniu.
Zachęcam aby udał się Pan do lekarza psychiatry w celu postawienia odpowiedniej diagnozy i wdrożenia leczenia, które spowoduje wyciszenie objawów i poprawi komfort życia.
Powodzenia!

0

Witam!
Urojenia grzeszności i winy mogą pojawić się przy różnych chorobach, np. depresjach. Rozpatrywanie ew. rozpoznanie na podstawie szczątkowych, wyrwanych z kontekstu informacji nie jest oznaką profesjonalizmu. Aby silić się na tak poważne rozpoznanie należy osobiście zbadać człowieka - zbyt pochopne przyczepienie łatki choroby psychicznej może mieć długotrwałe następstwa.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy