Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy urolog może przepisać testosteron w żelu?

Dzień Dobry, Mężczyzna 39 lat, od kilku lat "towarzyszy" mi przewlekłe zmęczenie, brak energii, spadek zainteresowania seksem (czuję się zbyt wyczerpany, zmęczony, choć np. jeszcze 10 lat temu stosunkowo często uprawiałem seks). Ponieważ leki wspomagające erekcję oraz przeciwdepresyjne nie pomogły chciałbym rozpocząć przyjmowanie testosteronu w żelu. Wierzę, że mogłoby mi to pomóc , jeśli nawet testosteron w żelu nie przywróciłoby prawidłowego libido to na pewno pomógłby przezwyciężyć obniżony nastrój, napęd, i przewlekłe zmęczenie. Czy urolog może mi przepisać testosteron w żelu? Byłem u seksuologa-psychiatry i przepisał mi oprócz leku przeciwdepresyjnego spedrę, która nie pomogła.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

NAJPIERW NALEŻY WYKONAĆ BADANIE POZIOMU TESTOSTERONU OGÓLNEGO I WOLNEGO DOPIERO POTEM PODJĄĆ DECYZJĘ O EWENTUALNYM LECZENIU, ZROBIĆ INNE BADANIA JAK MORFOLOGIA CUKIER.
WK

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy